Inversja Sylwetki

Strona Główna

O Nas

Cennik

Zarezerwuj

Inversja Sylwetki

Strona Główna

Zarezerwuj

Elektrostymulacja TENS

to forma elektroterapii, mająca na celu przezskórną stymulację nerwów w celu leczenia dolegliwości bólowych. Polega na wysyłaniu krótkich impulsów elektrycznych o niskim napięciu do określonego nerwu za pośrednictwem elektrod umieszczonych na skórze w celu modyfikacji sposobu, w jaki neurony wysyłają sygnały i zapobiegania dotarciu sygnałów bólowych do mózgu. TENS znajduje zastosowanie w wielu stanach chorobowych, pourazowych i dysfunkcjach, którym towarzyszy ból. Jest metodą niefarmakologiczną i nieinwazyjną, a przez to jest pozbawiona wielu skutków ubocznych!

ELEKTROSTYMULACJA TENS
Opis i zalecenia
ZASTOSOWANIE

Podstawowym założeniem metody TENS jest pobudzanie zakończeń nerwów czuciowych impulsami prądu, przepływającymi przez skórę i zablokowanie przekazywania sygnałów bólowych do mózgu, a także wywoływanie reakcji przeciwbólowej poprzez stymulowanie wydzielania endorfin. Dodatkowo TENS poprawia krążenie krwi.

Stosuje się do łagodzenia bólu nerwów lub stawów, który często ma charakter przewlekły i przybiera różne formy, w tym zapalenia stawów, skurczów okołoporodowych lub bólu pooperacyjnego. Można stosować ją na wszystkich częściach ciała, a najlepsze efekty łagodzenia bólu można zobaczyć na kręgosłupie i stawach. 

WSKAZANIA

- reumatoidalne zapalenie stawów,
- choroba zwyrodnieniowa stawów,
- neuropatie i radikulopatie,
- ból pourazowy,
- ból pooperacyjny (operacje na jamie brzusznej i operacje okolicy klatki piersiowej, operacje ortopedyczne, urologiczne i inne),
- ból poamputacyjny,
- ból po zabiegach stomatologicznych,
- ból głowy/migrena,
- ból, spastyczność i dysfunkcja po udarze mózgu,
- bolesne miesiączkowanie.

PRZECIWSKAZANIA

- choroby serca,
- rozrusznik serca,
- ciąża w pierwszych dwóch trymestrach,
- epilepsja,
- stany zapalne skóry,
- spastyczne porażenia mięśni,
- guzy, nowotwory,
- metalowe implanty w miejscu zabiegu.

POWIKŁANIA

Elektrostymulacja TENS nie ma poważnych skutków ubocznych. Jest zabiegiem w pełni bezpiecznym (poza przypadkami zawartymi w przeciwwskazaniach). Negatywne skutki może wywołać jedynie reakcja alergiczna na materiał, z którego wykonana jest elektroda. Może jedynie nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Niestety nie znajduje zastosowania, jeśli chodzi o bóle pochodzenia trzewnego czy psychogenetycznego. Sam zabieg nie powinien powodować dyskomfortu. Jest odczuwalny jako przyjemne mrowienie, ukłucia, niektórzy mają uczucie łaskotania. 
W przeciwieństwie do wielu leków, prądy TENS nie mają znanych skutków ubocznych, co jest istotną zaletą TENS z punktu widzenia osób źle reagujących na farmakoterapię. 

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Elektrostymulację TENS najlepiej jest wykonywać codziennie nawet po 60min, wtedy osiągamy niesamowite rezultaty. Jednak aby otrzymać widoczne efekty zalecamy minimum 2 sesje tygodniowo. Każda jedna sesja trwa 30 minut.
Ogólną poprawę możemy zobaczyć już po 8 zabiegach, oczywiście w zależności od problemu i stopnia zaawansowania terapia może potrwać nawet od 3 do 6 miesięcy. Należy pamiętać też, że nie należy nagle przerywać terapii! Najlepiej regularnie ją powtarzać, aby utrzymać osiągnięte rezultaty.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

- usunąć wszelkie metalowe elementy (biżuterię, paski, zegarki),
- ubrać wygodną odzież, bez metalowych elementów,
- odsłonić okolicę zabiegową, aby umożliwić przyłożenie elektrod bezpośrednio do ciała,
- nie należy korzystać z telefonu, tabletu i innych urządzeń elektrycznych,
- polecamy przed zabiegiem wykonać masaż i wypić szklankę wody.

ZALECENIA PO ZABIEGU

- zadbać o dobre nawodnienie - należy pić minimum 30ml na kilogram masy ciała,
- wprowadzić w życie regularne ćwiczenia - minimum 30min dziennie dodatkowej aktywności fizycznej, poza pracą,
- w celu zwiększenia efektu, polecamy łącznie z innymi zabiegami.

CENNIK
Naszych Usług

Powered by Inversja