Inversja Sylwetki

Strona Główna

O Nas

Cennik

Zarezerwuj

Inversja Sylwetki

Strona Główna

Zarezerwuj

Rollmasaż

to rodzaj masażu, polegający na masowaniu ciała przy pomocy drewnianych rolek, które zamocowane zostały na specjalnym obrotowym bębnie. Nasze urządzenie wyposażone jest w podczerwień, która dodatkowo rozgrzewa nasze ciało, podkręca metabolizm, wspomaga produkcję kolagenu i oczyszczenie organizmu. Urządzenie to jest masażem nie tylko wyszczuplającym, ale też rehabilitacyjnym. Zmniejsza dolegliwości bólowe, a zwiększa wytrzymałość i elastyczność włókien mięśniowych, ścięgien oraz stawów.

ROLLMASAŻ
Opis i zalecenia
ZASTOSOWANIE

Rollmasaż jest doskonałym sposobem na walkę z niedoskonałościami ciała. Nazywany jest “pogromcą cellulitu“. Odpowiednia kolejność masażu pozwala nam poprawić przepływ krwi i limfy, przyspieszyć procesy metaboliczne oraz lepiej dotlenić komórki ciała. Dzięki temu z organizmu wydajniej usuwane są produkty przemiany materii, zwiększa się wytrzymałość i elastyczność włókien mięśniowych, ścięgien i stawów, a także przyspiesza usuwanie nadmiaru tłuszczu z komórek tłuszczowych. Masaż rolkowy to także świetny relaks! Ten zabieg nadaje się zarówno jako masaż przed ćwiczeniami w formie rozgrzewki, jak i po ćwiczeniach, aby uspokoić mięśnie i rozbić ewentualne powstałe zakwasy.

WSKAZANIA

– opuchlizny, obrzęki,
– małoelastyczna i nieodżywiona skóra,
– cellulit,
– otyłość, nadwaga,
– spowolniony metabolizm,
– słaba odporność,
– zatrzymywanie wody w organizmie,
– wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki,
– przeciążenia, dolegliwości bólowe i urazy układu ruchu,
– nadmierny stres, przemęczenie.

PRZECIWSKAZANIA

– ciąża, miesiączka,
– cukrzyca,
– miażdżyca,
– epilepsja,
– zapalenie żył/żylaki,
– choroby nowotworowe (w trakcie leczenia),
– choroby serca,
– nieuregulowane ciśnienie,
– niska krzepliwość krwi,
– stany zapalne skóry,
– stany świeżo pooperacyjne.

POWIKŁANIA

Niezwykle istotne jest, aby zachować odpowiednią kolejność ćwiczeń podczas masażu. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby kierunek przeprowadzania masażu był zgodny z przepływem limfy. Rollmasaż należy rozpocząć od stóp, kierując się w górę, przez łydki, uda, biodra, pośladki, plecy, brzuch aż do ramion i dłoni. W przeciwnym razie może dojść do cofnięcia krążenia, co zaowocować może zasłabnięciem lub zawrotami głowy.
Po masażu słabo mogą się poczuć także osoby osłabione.
Nie zalecamy zatem masażu podczas przeziębienia, miesiączki, czy przy niskim ciśnieniu tętniczym.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Rollmasaż najlepiej jest wykonywać codziennie nawet po 60min, wtedy osiągamy niesamowite rezultaty. Jednak aby otrzymać widoczne efekty zalecamy minimum 2 sesje tygodniowo. Każda jedna sesja trwa 30 minut.
Ogólną poprawę możemy zobaczyć już po 8 zabiegach, oczywiście w zależności od problemu i stopnia zaawansowania terapia może potrwać nawet od 3 do 6 miesięcy. Należy pamiętać też, że nie należy nagle przerywać terapii! Najlepiej stopniowo zmniejszać ilość zabiegów i regularnie powtarzać, aby utrzymać osiągnięte rezultaty.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

– wygodna odzież,
– podczas kontaktu z podczerwienią polecamy prześwitujące legginsy w jasnych kolorach lub ewentualnie  krótkie spodenki,
– bawełniane, czyste skarpetki,
– butelka wody lub bidon,
– przed masażem można dodatkowo posmarować ciało odpowiednim preparatem, aby zwiększyć jego efekty – można zakupić go dodatkowo u nas w studiu.

ZALECENIA PO ZABIEGU

– zadbać o dobre nawodnienie – należy pić minimum 30ml na kilogram masy ciała,
– wdrożyć lekkostrawną dietę – bez słodyczy i tłustych potraw,
– w celu zwiększenia efektu, polecamy łącznie z innymi zabiegami.

CENNIK
Naszych Usług

Powered by Inversja