Inversja Sylwetki

Strona Główna

Zarezerwuj

Inversja Sylwetki

Strona Główna

O Nas

Cennik

Zarezerwuj

Limfodrenaż

to metoda stosowana w leczeniu układów limfatycznego i krążenia, wykorzystywana w medycynie estetycznej, fizjoterapii oraz kosmetologii. Pressoterapia jest masażem uciskowym. Polega na masowaniu skóry w celu pobudzenia układu chłonnego do usuwania nagromadzonego płynu i toksyn z organizmu. Zabieg polecany jest także kobietom w ciąży! Już po pierwszym zabiegu odczuwane jest przyjemne uczucie lekkości i rozluźnienia wszystkich tkanek.

LIMFODRENAŻ
Opis i zalecenia
ZASTOSOWANIE

Działanie drenażu limfatycznego polega na zmuszaniu układu chłonnego do usuwania nagromadzonego płynu i toksyn z organizmu. W konsekwencji poprawia kondycję skóry oraz wszystkich narządów wewnętrznych, a komórki i tkanki są lepiej dotlenione i odżywione. Prowadzi to do stopniowego zmniejszenia powstałego obrzęku i opuchlizny, redukcji cellulitu, poprawy krążenia oraz przyspieszenia przemiany materii. Presoterapia jest również metodą zapobiegania powstawaniu żylaków. Już po pierwszym zabiegu odczuwane jest przyjemne uczucie lekkości i rozluźnienia wszystkich tkanek.

WSKAZANIA

– rehabilitacja pourazowa,
– obrzęki limfatyczne i żylne,
– opuchlizny,
– żylaki, naczyńka,
– małoelastyczna i nieodżywiona skóra,
– cellulit, rozstępy,
– zatrzymywanie wody w organizmie,
– otyłość, nadwaga,
– po zabiegu lipolaserem, kriolipolizy, elektrostymulacji – w celu przyspieszenia transferu złogów tłuszczu,
– spowolniony metabolizm,
– wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki,
– nadmierny stres, przemęczenie.

PRZECIWSKAZANIA

– ciężkie stany zaburzenia krążenia obwodowego, choroby hematologiczne i skłonność do krwotoków,
– niewydolność serca,
– wszczepiony rozrusznik serca,
– zakrzepica żył głębokich, zakrzepowe zapalenie żył,
– zaawansowana miażdżyca naczyń obwodowych,
– nadciśnienie lub niedociśnienie,
– infekcje skóry,
– metalowe protezy,
– choroby nowotworowe (w trakcie leczenia),
– epilepsja i zaburzenia psychosomatyczne,
– niewydolność oddechowa, wątroby bądź nerek,
– aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze,
– zaawansowana neuropatia diabetyczna,
– bolesna miesiączka.

POWIKŁANIA

Drenaż limfatyczny jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem i przeciwwskazania mają charakter zapobiegawczy. Zależy to głównie od indywidualnie postawionej diagnozy. Masaż jest bardzo przyjemny, podczas którego możemy się zrelaksować, a nawet zdrzemnąć. Limfodrenaż nie powinien powodować dyskomfortu, a odczuwanie bólu powinno być powodem do jego przerwania. Zbyt mocny masaż może doprowadzić do pęknięcia naczyń włosowatych (pajączków) lub siniaków. W stanach pourazowych może powodować krótkotrwałe nasilenie bólu, zaraz po zabiegu. Jednak przy regularnym stosowaniu – przynosi ulgę!

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Limfodrenaż najlepiej jest wykonywać codziennie nawet po 60min, wtedy osiągamy niesamowite rezultaty. Jednak aby otrzymać widoczne efekty zalecamy minimum 2 sesje tygodniowo. Każda jedna sesja trwa 30 minut.
Ogólną poprawę możemy zobaczyć już po 8 zabiegach, oczywiście w zależności od problemu i stopnia zaawansowania terapia może potrwać nawet od 3 do 6 miesięcy.  Należy pamiętać też, że nie należy nagle przerywać terapii! Najlepiej stopniowo zmniejszać ilość zabiegów i regularnie powtarzać, aby utrzymać osiągnięte rezultaty.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

– wygodna odzież, bez zamków/guzików,
– polecamy długie spodnie (legginsy lub dres) i bluzkę z długim rękawem – jeśli skóra jest wrażliwa, najlepiej unikać jej kontaktu bezpośrednio z kombinezonem,
– bawełniane, czyste skarpetki,
– butelka wody lub bidon,
– przed masażem można dodatkowo posmarować ciało odpowiednim preparatem, aby zwiększyć jego efekty – można zakupić go dodatkowo u nas w studiu.

ZALECENIA PO ZABIEGU

– zadbać o dobre nawodnienie – należy pić minimum 30ml na kilogram masy ciała,
– wdrożyć lekkostrawną dietę – bez słodyczy i tłustych potraw,
– w celu zwiększenia efektu, polecamy łącznie z innymi zabiegami.

CENNIK
Naszych Usług

Powered by Inversja