Inversja Sylwetki

Strona Główna

O Nas

Cennik

Zarezerwuj

Inversja Sylwetki

Strona Główna

Zarezerwuj

Kriolipoliza

Kriolipoliza polega na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są zamrażane, a następnie obumierają. W miarę upływu czasu uszkodzone komórki zostają wydalone przez organizm. Do obszaru zabiegowego przykładana jest głowica, która delikatnie zasysa skórę wraz tkanką tłuszczową z wybranego obszaru. Tkanka poddawana jest chłodzeniu. Zabieg pozwala na precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury miejscowo, na konkretne obszary, bez naruszenia okolicznych tkanek.

LIPOLASER
Opis i zalecenia
ZASTOSOWANIE

Kriolipoliza polecana jest przede wszystkim osobom, które pomimo diety i ćwiczeń mają problem z punktowym zaleganiem tkanki tłuszczowej. Jest ona jedną z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki. Wymrażanie możemy przeprowadzić na niemal każdej części ciała, na której gromadzi się tłuszcz. Najczęściej jednak stosujemy go na brzuch, uda, podbródek i ramiona. Przynosi bardzo szybkie efekty przede wszystkim w redukcji obwodów wybranej partii ciała. 

WSKAZANIA

– małoelastyczna skóra,
– cellulit,
– rozstępy,
– brak efektów pomimo ćwiczeń i diety,
​​​​​​​- punktowe zaleganie tkanki tłuszczowej,
– otyłość, nadwaga,
– wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki.

PRZECIWWSKAZANIA

– ciąża,
– epilepsja,
– choroby i zaburzenia krzepliwości krwi,
– cukrzyca,
– – problemy dermatologiczne skóry,
– choroby nowotworowe,
– osłabienie,
– schorzenia wątroby, nerek, serca,
– wszczepione urządzenia,
– uczulenie na glicerynę.

POWIKŁANIA

Najczęściej opisywane skutki uboczne to jedynie obrzęk, zasinienie, rumień lub drętwienie okolicy zabiegowej, które powinny ustąpić do miesiąca. Kriolipolizę uważa się za jeden z bezpieczniejszych zabiegów (poza przypadkami zawartymi w przeciwwskazaniach), zwłaszcza, że wydaje się nam, że jest to całkowicie nieinwazyjny zabieg.
Jedynie złe nawyki mogą powodować efekt odwrotny do oczekiwanego! Trzeba pamiętać, że kriolipoliza okazuje się pomocna w sytuacji, kiedy długotrwałe treningi oraz wszelkiego rodzaju diety przestają działać. Warto podkreślić, że korzystanie z kriolipolizy może mieć jedynie charakter wspomagający, np. w przypadku walki z dużą nadwagą czy otyłością.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

W ciągu miesiąca można wykonać maksymalnie do 6 przyłożeń na różne obszary. Pierwsze efekty widoczne są już po 3 tygodniach. Pełny rezultat osiąga się jednak po około 2-3 miesiącach, gdy organizm wyeliminuje obumarłe komórki tłuszczowe. Co istotne pierwsze efekty zauważalne są po pierwszym zabiegu, co jest bardzo zachęcające, gdyż my panie nie lubimy długo oczekiwać na rezultaty. Rezultat nie będzie jednak spektakularny i trwały, ponieważ kluczem do osiągnięcia szczupłej sylwetki tą metodą jest regularne powtarzanie kuracji. Trzeba też pamiętać o właściwej diecie i aktywności fizycznej zarówno w czasie trwania zabiegów jak również po ich ukończeniu.  Zła dieta oraz brak ruchu zwykle sprawiają, że uzyskane podczas zabiegów efekty szybko przestają być zauważalne.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

– ubrać wygodną odzież z możliwością odsłonięcia okolicy zabiegowej,
– umożliwić przyłożenie głowicy bezpośrednio do ciała,
– wykonać lekki masaż obszaru na który ma być wykonany zabieg,
– wypić szklankę wody przed zabiegiem.

ZALECENIA PO ZABIEGU

– zadbać o dobre nawodnienie – należy pić minimum 30ml wody na kilogram masy ciała,
– wprowadzić w życie regularne ćwiczenia – minimum 30min dziennie dodatkowej aktywności fizycznej, poza pracą,
– wdrożyć lekkostrawną dietę – bez słodyczy i tłustych potraw,
– unikać kremów wygrzewających i nadmiernego opalania się,
– nie stosować zaraz po zabiegu fototerapii ani lipolasera, na tym samym obszarze ciała,
– miejsce zabiegu delikatnie i często masować,
– w celu zwiększenia efektu, polecamy łącznie z pozostałymi zabiegami w naszym studiu (np. falą HIEMT, limfodrenażem).

CENNIK
Naszych Usług

Powered by Inversja