Inversja Sylwetki

Strona Główna

O Nas

Cennik

Zarezerwuj

Inversja Sylwetki

Strona Główna

Zarezerwuj

Elektrostymulacja EMS

to forma elektroterapii, mająca na celu pobudzenie nerwów oraz mięśni. W wygodny sposób uzyskujemy efekty porównywalne do wielogodzinnego treningu na siłowni. W elektrostymulacji wykorzystujemy prąd o niskiej częstotliwości, powinno dojść do widocznego skurczu mięśni, może to powodować także ruch kończyn. Zabieg ten wykorzystywany jest w terapiach leczniczych, ale też w celu wymodelowania sylwetki i ujędrnienia skóry.

ELEKTROSTYMULACJA EMS
Opis i zalecenia
ZASTOSOWANIE

Zabiegi wykorzystujące elektrostymulację zalecane są przede wszystkim osobom, które z różnych względów mają ograniczone możliwości wykonywania tradycyjnych ćwiczeń fizycznych. Dotyczy to więc osób otyłych, po przebytych kontuzjach, z problemami stawowymi czy osłabionych przez różne choroby. Elektrostymulacja uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki. Zwiększa sprawność mięśni i zmniejsza obwód tkanki tłuszczowej. Można stosować ją na wszystkich częściach ciała, a najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej pokazują się na brzuchu i udach.

WSKAZANIA

– otyłość, nadwaga,
– cellulit, rozstępy,
– małoelastyczna skóra,
– osłabione mięśnie,
– napięcie mięśniowe,
– bóle kręgosłupa,
– zapobieganie zakrzepicy.

PRZECIWSKAZANIA

– choroby serca,
– rozrusznik serca,
– ciąża,
– epilepsja,
– stany zapalne skóry,
– spastyczne porażenia mięśni,
– guzy, nowotwory,
– metalowe implanty w miejscu zabiegu.

POWIKŁANIA

Elektrostymulacja nie ma skutków ubocznych. Jest zabiegiem w pełni bezpiecznym (poza przypadkami zawartymi w przeciwwskazaniach). Zabieg elektrostymulacji jest odczuwalny jako mrowienie, ukłucia, niektórzy mają uczucie swędzenia lub pieczenia. Aby doszło do skurczu mięśnia podczas zabiegu trzeba przekroczyć próg bólu, dlatego nie uniknie się tu pewnego rodzaju dyskomfortu.

ILOŚĆ ZABIEGÓW

Elektrostymulacja daje najlepsze efekty w seriach zabiegów przeprowadzanych codziennie lub co dwa dni. Aby otrzymać widoczne efekty zalecamy minimum 2 sesje tygodniowo. Każda sesja trwa minimum 30 minut. Ogólną poprawę możemy zobaczyć już po 8 zabiegach, oczywiście w zależności od problemu i stopnia zaawansowania terapia może potrwać nawet od 3 do 6 miesięcy. Należy pamiętać też, że nie należy nagle przerywać terapii! Najlepiej stopniowo zmniejszać ilość zabiegów. Trzeba mieć też na uwadze, że jeśli później nie zmienimy nawyków żywieniowych i nie wprowadzimy w życie dodatkowej aktywności fizycznej – zrzucone kilogramy powrócą.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

– usunąć wszelkie metalowe elementy (biżuterię, paski, zegarki),
– ubrać wygodną odzież, bez metalowych elementów,
– odsłonić okolicę zabiegową, aby umożliwić przyłożenie elektrod bezpośrednio do ciała,
– nie należy korzystać z telefonu, tabletu i innych urządzeń elektrycznych,
– polecamy przed zabiegiem wykonać masaż i wypić szklankę wody.

ZALECENIA PO ZABIEGU

– zadbać o dobre nawodnienie – należy pić minimum 30ml na kilogram masy ciała,
– wdrożyć lekkostrawną dietę – bez słodyczy i tłustych potraw,
– w celu zwiększenia efektu, polecamy łącznie z innymi zabiegami.

CENNIK
Naszych Usług

Powered by Inversja